„Bogárháton” a Mesevárban

bogárháton

Az „Állatok világnapja” keretében interaktív, szórakoztató „Bogárháton” címmel érdekes előadásban, játékban volt részük az óvodába járó gyerekeknek. Az Esztergomi Környezetkultúra Egyesület munkatársa gyerekközpontú, érdekes előadást tartott a bogarak jellegzetességeikről, életmódjukról, hasznosságaikról, kártevésükről és mindezt esztétikus maketteken és élő állatokon bemutatva. A gyerekek közeli kapcsolatot teremthettek a bemutatott rovarokkal és mindezt tetézték az óvodás korosztálynak megfelelő játékok, amit a gyerekek szintén nagyon élveztek. Mindezt bizonyítja, hogy közel egy órán keresztül még a legkisebbek is kitartóan figyeltek. Elmondhatjuk, hogy sok új ismeretet, tapasztalatot szerezhettek a gyerekek örömmel, vidámsággal telt a délelőtt.

Képek a Galériában.